Utrácajte ako Bill Gates

Zarobte peniaze naviac len tým, že o nich budete lepšie premýšľať. V tomto článku nájdete niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu zarobiť peniaze naviac.

Tip č. 1: Urobte si prehľad o Vašich financch. Pri budovaní a ochrane Vášho rodinného bohatstva zachádzajte opatrneso zarobenými peniazmi. Premýšľajte o tom, či je nutné kupovať všetky lákadla, ktoré nás obklopujú. Bohatí ľudiaspravidla žijú veľmi umiernene a ich výdavky sú veľmi hlboko pod ich príjmami. Nemíňajte všetky peniaze a odkladajte si časť zarobených peňazí na neskoršiuspotrebu. Bill Gates najbohatší muž planéty je zhruba 200.000 krát bohatší, než priemerný Američan. Napriek tomu ale nemíňa200.000 krát viac za jedlo, dovolenku a koníčky. Zaobchádzajte so svojimi peniazmi podobne, i keďv menšom objeme. Urobte prvýdôležitý krok k budovaniu Vášho bohatstva. Väčšina ľudí nemá presnú predstavu o tom, ako vyzerá ich rodinný rozpočet. Stačí si spísať a sčítať pravidelné pjmy a výdavky. Vaše výdavky by mali b podstatne nižšie akopjmy. Pokiaľ súčísla na oboch stranách vyrovnané, je nutné s tým začať niečo robiť.

Tip č. 2: Budujte si rodinné rezervy. Všeobecnesa odporúča tvorba troch typov rezerv. Krátkodobá, ktorá slúži na vyriešenie udalostí typu nákup novej práčky, chladničky, apod. Táto rezerva by mala b vo výške mesačného pjmu. Strednodobá rezerva vo výške trojmesného pjmu by Vám mala pomôcť preklenúť neočakávanéudalosti typu strata zamestnania, dlhodobá choroba apod. V praxi je možné tieto dva typy rezerv zlúčiť do jednej. Dlhodobá finančná rezerva vo výške troch ročných príjmov by mala pomôcť v kritických životných situácch ako je napklad invalidita. Držaniedlhodobej rezervy je ale drahé a komplikované, preto je výhodnejšie si tieto rezervy zaistiť vhodným typom poistenia.

Tip č. 3: Zmeňte svoje finančnénávyky. Pokiaľ by sa v školách vyučoval predmet Základnáfinančnášikovnosť, mali by sme všetci omnoho jednoduchšíštart do praktického života. Väčšina ľudísa po prvýkrátstretnes problematikou riadenia osobných financiíažv dobe, kedy zarobísvoje prvépeniaze. A so svojimi peniazmi väčšinou začneme zachádzať podľa príručiek a marketingových akciífinančných spoločností. Nerobte to istéčo ostatnía premýšľajte o svojich peniazoch inak.

Tlačiť stránku

Sociálne siete
Dátum a sviatok

Jednoduchá hypotekárna kalkulačka

Zadajte akú chcete pôžičku, na koľko rokov,
pri akom úroku a kalkulačka spočíta mesačnú
platbu.


 


%

   

   

Počasie

Počasí

Hypotekárna kalkulačka

Zadajte akú chcete pôžičku, na koľko rokov,
pri akom úroku a kalkulačka spočíta mesačnú
platbu.


 

 

 
0%85 %100%

 


%

   

   

      © 2017 - Robert IVAN Reality a financie
Digitální obchodník
Zpět nahoru