Vybaľte sa hravo

Ak sa opýtate ľudí, aké životné skúsenosti a zážitky pre nich znamenali ten najväčší stres, mnoho z nich si pravdepodobne vybaví sťahovanie. Samozrejme nám mnohokrát nepriazeň osudu a načasovanie nedovolia kľudné a pohodové balenie plné smiechu, nostalgie a muziky. Väčšinou sa nám práši za zadkom a máme chuť sa sami zahrabať do krabice medzi polystyrénovú výstelku a už nikdy nevyliezť.

Ako zvládnuť nápor zmršťujúcich sa stien, ktoré vás ženú von a nútia vás zabaliť si všetko, čo ste za X rokov stihli vo svojom hniezdočku nazbierať? Máme pre vás niekoľko malých rád, ktoré môžu znamenať veľké zmeny v procese balenia vašich milovaných vecí:

Zhromaždite baliacu výbavu

Rozhodne by ste nemali zabudnúť na krabice rôznych veľkostí a tvarov, dostatok novinového papiera, rolku bublinkovej fólie (ktorú je tak zábavné praskať a hlavne zachránia porcelán po babičke), permanentnú fixu, krabicovú lepenku, vreckový nožík a nožničky (keby ste sa v panike potrebovali dostať do zapečatenej krabice) a prípadne nejaký špagát (skvele poslúžia aj  sťahovacie pásky alebo ohybné drôtiky). Ako vojak rozložte všetok svoj arzenál. Nádych, výdych. Do sťahovacej vojny teraz pôjdete s omnoho väčšou odvahou.

Pozor na váhu

Možno, že sa budete radovať ako malé decko, keď sa vám do jednej krabice podarí nasúkať celú vašu zbierku kníh od Stephena Kinga. Lenže mali by ste brať na vedomie, že krabice najskôr ponesiete vy (pokiaľ ste si teda nezariadili sťahovaciu službu a aj tak by ste mali pamätať na druhé). Ideálne sa pokúste vojsť do 25 kilogramov. Radšej ísť dvakrát a obetovať viac krabíc za pár korún než obetovať cennú nálož valiacu sa zo schodov z pretrhnutého dna.

Ťažšie veci naspodok

Zrejme by vás nenapadlo zahádzať vašu najmilšiu sadu čajových šálok historickými encyklopédiami s tisíc stranami. Ale i na také veci sa mnohokrát v strese zabúda. Drobnejšie a krehké predmety potom radšej poistite bublinkovou fóliou alebo papierom. Skrutky a podobné ostré predmety zabaľte, aby nič nepoškrabali. To, čo sa hýbe, prilepte na miesto izolačnou páskou.

Zapchajte medzery

Pokiaľ máte medzi cennosťami umiestnených v krabiciach nejaké medzierky a možno vám akurát došla spásna bublinková fólia, upchajte medzery šatkami, stočenými ponožkami alebo malými vankúšikmi. Váš jednooký plyšový medvedík z detstva tak môže chrániť partnerov pamätný popolník.

Krabice do krabíc

Opäť pripomíname, že krabicami nie je dobré šetriť – poďakujete nám za to pri vybaľovaní. Miesto toho, aby ste nakopili obrovitánsku krabicu stovkou malých predmetov, rozdeľte veci ešte do niekoľkých malých krabičiek a tie vložte do jednej veľkej. Oddelíte šampón od bitov do vŕtačky, popíšete jednotlivé skupiny zvlášť a potom len na veľkú krabicu napíšete spojenie ako drogéria, garáž-skriňa alebo police-obývačka.

Píšte si zoznam

Pamätáte, ako vám maminky spisovali všetky zabalené veci do školy v prírode a list potom založili do vrecka vášho nabaleného kufríka? Režírujte svoje sťahovanie rovnakým spôsobom a majte prehľad o všetkom, čo sa preváža a môže sa prípadne na ceste za lepším domovom stratiť.

Komandujte

Akýkoľvek úspešný projekt potrebuje svoje role. Ani sťahovanie snov sa nezaobíde bez povolaných osôb s váhou konkrétnych poslaní na svojich bedrách. Pošlite dcéru do kúpeľne, syna do pracovne, muža poverte balením elektroniky. Rozdelenie úloh pomôže proces zrýchliť, naviac aj tie si môžete spísať na váš „to do“ zoznam.

Vyhadzujte vopred

Pokiaľ v ruke držíte predmet, ktorý ste zo skrine za celý svoj doterajší pobyt nevybrali, určite ho nepoužijete ani po sťahovaní. Ak si nie ste istý, či skutočne dotyčnú vec vyhodiť či nie, nenechávajte rozhodnutie na novom bývaní. Čím menej toho poveziete, tým lepšie pre váš chrbát. Neschovávajte hlúposti a berte tento koniec ako váš nový začiatok.

Máte i vy svoje rady pre pohodovejšie balenie? Podeľte sa o ne a možno spoločne vykynožíme všetok ten stres a strach sprevádzajúci sťahovanie.

Tlačiť stránku

Sociálne siete
Dátum a sviatok

Jednoduchá hypotekárna kalkulačka

Zadajte akú chcete pôžičku, na koľko rokov,
pri akom úroku a kalkulačka spočíta mesačnú
platbu.


 


%

   

   

Počasie

Počasí

Hypotekárna kalkulačka

Zadajte akú chcete pôžičku, na koľko rokov,
pri akom úroku a kalkulačka spočíta mesačnú
platbu.


 

 

 
0%85 %100%

 


%

   

   

      © 2017 - Robert IVAN Reality a financie
Digitální obchodník
Zpět nahoru